Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek s použitím souborů Cookies souhlasíte. Více informací

Kdo jsem

Ahoj, já jsem Terka. Sportuji od dětství. Začala jsem moderní gymnastikou a ve 12 letech jsem prešla k atletice. Běh jsem si zamilovala a stal se součástí mého života. Přes 10 let jsem závodila na tratích od 800 m až po 5 km. Po té jsem přešla k tratím delší - od půlmaratonu až po ultramaraton. Lákal mě ale i úplný protipól - RedBull400.

Své první tréninkové metody jsem na sobě zkoušela dost brzy - v období prázdnin jsem se vždy trénovala sama, pozorovala, co na mě nejlépe funguje. Což je podle mě klíč k úspěchu. Každý jsme jiný, každý potřebuje jiný přístup. Je třeba to odpozorovat a poslouchat své tělo, co mu sedí nejlépe. Stejný přístup razím i ke svým svěřencům - co člověk, to jiný přístup, jiný tréninkový plán.

Odbornější znalosti jsem si prohloubila studiem fyzioterapie. I když mě to nelákalo se oboru věnovat, naučilo mě to na člověka nahlížet více do hloubky a komplexně.

Při své první pracovní zkušenosti v RunCzech jsem měla možnost spoluorganizovat teambuildingové eventy pro firmy a být vodičem běžeckých závodů.

Od roku 2019 vedu vlastní běžeckou skupinu, uspořádala jsem několik sportovních běžeckých kempů a současně vedu kondiční semináře pro budoucí trenéry ve Vital institut.


Proč Běžecká Bohyně

"Komplexnost je základ všeho"

Věřím, že chci li být rychlejším či vytrvaleješím běžcem, je třeba skloubit dohromady také cvičení, mobilizační a kompenzační cviky, dopřát si dostatek relaxace a pracovat i na svém psychickém rozpoložení. Stejně tak je velmi důležitá výživa a kvalita spánku. Vše jde ruku v ruce a jedno se neobejde bez druhého.


"Symbolika Bohyně pro mě znamená spojení: rychlosti, vytrvalosti, síly a pružnosti. Všechny tyto aspekty zařazuji do svých tréninků a učím o důležitosti tohoto propojení i své svěřence."

Vybral/a sis něco z nabídky?